Svatební obřad: Jaký bude ten váš?


Svatební obřad – je to jen pár minut, ale pro náš budoucí život je zásadní a zpravidla se na něho připravujeme dlouho. Chceme, aby vše bylo dokonalé, nejkrásnější a nejromantičtější.

Zeptejme se těch, které mají svatební obřad již za sebou a mohou se s námi podělit o zkušenosti. „Svatbu jsme plánovali asi rok. Vše promýšleli do detailů. Nesla se v bílo zelené barvě a počasí krásně vyšlo. Bohužel nám celý den pokazily neshody příbuzných,“ vzpomíná třicetiletá Hanka, která se vdávala před dvěma roky.

Chtěli jsme se vyhnout veškeré okázalosti. Byl to náš den a udělali jsme si ho po svém,“ říká devětadvacetiletá Anna, která měla minimalistickou svatbu bez hudby, prstýnků a svatebních šatů. „A užili jsme si to. Dopoledne jsme sfoukli rychle obřad, prošli se v nádherném parku, zašli na skvělý oběd a pak se zase procházeli. Byl nádherný podzimní den a hrálo to všemi barvami.“

Svatební obřad podle vás

Obě vdané ženy se shodují, že nejlepší je udělat si vše po svém. Snad každá dívka má již od malička představu, jak by měl její svatební obřad vypadat. Některá touží po tom, že přijede na bílém koni, jiná se chce nechat přivést na motorce. Některé z nás chtějí svatbu rychlou a nenápadnou, jiné si svatební obřad nedovedou představit bez bílých šatů s vlečkou.

Nejzásadnější rada proto zní – stůjte si za svým! Nedejte na doporučení babiček a dědečků, tetiček a strýčků. Vždyť je to váš den (a vy celý svatební obřad platíte).

Stylový svatební den

Fantazii se meze nekladou, takže si klidně naplánujte svatbu v určitém stylu. Svatební obřad v kostele nebo na zámku je jako dělaný pro romantiku a starobylý styl.

Venkovní svatební obřad bude naopak dobře ladit s lehkými elegantními šaty. Oblíbené jsou také tzv. zelené (ekologické) svatební obřady, které se konají například v zahradě starého selského statku.

Ke každému svatebnímu obřadu patří pochopitelně hudba. Faktem je, že klasické svatební pochody jsou již ohraná, proto zapojte fantazii. Proč by vám k obřadu nemohla hrát vaše oblíbená hudba?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *