Svatba na zámku


Dlouhé bílé šaty se závojem, kytice růží, družičky, kočár tažený koněm… Každá žena si jako malá holčička tolikrát představovala svatbu s vysněným princem. Dnes už jste dospělá, ale proč si nesplnit svůj dětský sen? Mějte svatbu na zámku!

Proč mít svatbu na zámku?

Svatba je velkým dnem, na který se připravujeme několik měsíců, pečlivě vybíráme svatební šaty, svatební menu, prstýnky… Velmi důležité ovšem je, kde svatbu budeme mít. Obřadní síně na radnicích jsou často poznamenané architekturou minulého režimu a zpravidla působí stroze a studeně. Pokud chcete mít romantickou svatbu, vyberte si raději jiné místo než radnici.

Co třeba svatba na zámku? Stojí sice o něco víc než obyčejný obřad na radnici, ale za tu kouzelnou a přímo pohádkovou atmosféru to stojí. Obřady jsou dnes možné na řadě zámků po celé České republice. Zpravidla se oddává v zámeckých kaplích nebo salóncích.

Svatba na zámku pro princeznu

Pro svatbu na zámku není nutné vyřizovat žádné „papíry“ navíc. Většinou se stačí domluvit s místním obecním úřadem a matrikou, vyplnit stejný formulář jako při svatbě na radnici. V ceně svatby na zámku je zpravidla zahrnuta reprodukovaná hudba, poplatek za obřad a standardní výzdoba. Některé zámky pak nabízí doplňkové služby, jako je například zapůjčení kočáru, zajištění svatební hostiny nebo dokonce ubytování ve svatebním apartmá.

Svatba na zámku je stylová a měli byste jí uzpůsobit veškeré detaily, jako je například výběr svatebního oděvu nebo svatební menu. Oblékněte si dlouhé svatební šaty „princeznovského“ střihu, skvěle bude vypadat dlouhá vlečka. Doprovázet se nechte družičkami v roztomilých šatečkách, které se nechají půjčit v půjčovnách svatebních šatů.

Když už se rozhodnete mít svatbu na zámku, zkuste se domluvit, zda je možné zapůjčit si zde také kočár. Svatební vyjížďka v kočáru dokreslí atmosféru a bude to skutečně jako v pohádce.

Rizika svatby na zámku

Svatba na zámku se zdá jako opravdová romantika. Je to váš velký den a chcete si ho patřičně užít, vše máte naplánované a toužíte po dokonalosti. Jenže vše nemusí klapnout podle vašich představ – možná se rozprší a vyjížďka v kočáru nebude možná, hudebníci vám zahrají jiné skladby, než jste si vybrali, oddávající se při projevu zaškobrtne.

Zkuste se na to podívat s nadhledem – jde přece o váš svatební den, vaši svatbu na zámku, kterou jste si vysnila. Užijte si váš svatební den a nemyslete na to, že se něco pokazí!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *