Svatba na zahradě


Hledáte dokonalé místo pro svatbu? Nechcete se vdávat v ošklivé obřadní síni, neláká vás ani svatba na zámku? Máte rádi přírodu? Pak je volba jasná! Svatba na zahradě! Co obnáší a jak se na ni připravit, aby vše klaplo?

Svatba na zahradě: Romantika i rizika

Rozkvetlá a upravená zahrada, sluneční paprsky a jemný vánek. To jsou ideální podmínky pro svatbu na zahradě. Ne vždy se ale počasí vyvede. Pokud se chystáte mít svatbu na zahradě, měli byste myslet i na to, že může pršet. Vybírejte proto místo, kde je altán nebo jiný přístřešek, kam se budete moci schovat před deštěm.

Většina zahrad, na nichž se svatby konají, nabízí nejrůznější romantické altány – svatba se koná venku, na zahradě, ale přitom je jisté, že v případě nepříznivého počasí nezmoknete.

Svatba na zahradě: Kde?

V případě, že nemáte vlastní zahradu, a přesto se chcete brát venku, není nic ztraceno. Svatby na zahradě frčí a nabídka venkovních prostor, kde je možné obřad uskutečnit se rozšiřuje. Podívejme se alespoň na pár tipů, kde svatbu na zahradě mít.

  • Pokud holdujete vínu, mějte svatbu na vinici. Nemusíte přitom jezdit hned na Moravu. Například v Praze najdete v Havlíčkových sadech zahradu s vinicemi a půvabným altánem, kde se pořádají svatby.
  • Velmi romantické a netradiční prostředí nabízí zámek Kynžvart, jenž je obklopen malebnou zahradou s rybníkem. Na něm je malý ostrůvek, kde se konají svatby.
  • Další zámek, který umožňuje svatbu v zahradě, je Sychrov. V zámeckém parku vám připraví 16 míst k sezení, ale počet svatebčanů, kteří budou stát, je pochopitelně neomezen.
  • Pokud vás zajímá moderní historie, možná si zvolíte ke svatbě Památník Lidice, kde se koná svatba v Růžovém sadu nebo na nádvoří. Novomanželé pak mohou zasadit svůj vlastní růžový keř nebo položit kytici na pietní místo.

Svatba na zahradě: Kdy?

Svatba na zahradě může být velmi romantická v květnu, kdy vše krásně kvete. Ale to jen v případě, že nevěříte pověrám o svatbách v květnu. Pro svatbu na zahradě je jinak ideální období od června do září. Na podzim bývá sice již chladněji, ale zbarvené stromy na zahradě výborně dokreslí atmosféru.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *