Hudba na svatbu


Co si nechat zahrát při obřadu, kde si říkáte své ano? Jaká hudba se hodí na svatbu i hostinu? Dnes je možné volit z různých žánrů. Záleží především na vašem vkusu. A pokud si opravdu nevíte rady, máme pro vás několik tipů na hudbu na svatbu.

Hudba na svatbu: Obřad

Samotný výběr hudby na svatbu je třeba přizpůsobit prostředí. Pokud se svatba koná v kostele, dejte přednost klasice a varhanám. Pokud ve volné přírodě, může krásně dokreslit atmosféru kytara a netradiční skladba.

Začněme ale klasikou. Na mysli ale nemáme již tolikrát ohraný Svatební pochod od Felixe Mendelssohna-Bartholdy, který si s největší pravděpodobností nechala zahrát vaše babička, teta, maminka. Ale pokud máte rádi tradici, tak samozřejmě proč ne. V takovém případě vám může ještě přijít vhod Svatební pochod Richarda Wagnera.

Hudba na svatbu však nemusí být jen klasická. Záleží pak především na tom, co vy máte rádi. Pokud patří k vašim oblíbeným kapelám Beatles, nechte si při obřadu zahrát něco od nich – třeba Yesterday, nebo krásnou píseň Imagine či Woman od Johna Lennona. Skvěle budou znít jako instrumentálky.

Živá hudba na svatbu

Samozřejmě se budete muset rozhodnout, zda si na svatbě necháte pustit hudbu z reproduktorů nebo si objednáte živou hudbu. Nemusí jít hned o celou kapelu. Výborně zní například trio kytar, klavír doplněný kytarou. Pokud se svatba koná v kostele, pak by varhany měli být samozřejmostí.

Hudba na svatbu: Hostina

Na svatební hostině může zajistit hudbu také živá kapela. Nemusí jít přitom o nic drahého. Na internetu najdete určitě řadu poloprofesionálních hudebníků, kteří si rádi přivydělají nějakou stokorunu. Určitě bude taková hudba na svatbě lepší než rádio. Repertoár s nimi můžete dohodnout podle svého vkusu.

Pokud máte na svatbu omezené finance, zajistěte hudbu na slavnosti z reproduktorů. Vyberte vaše oblíbené hity a poproste některého z přátel, aby se postaral o výměnu CD.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *