Zlatá svatba: Jak ji oslavit?


Manželství, která mají jepičí život a po několika letech končí rozvodem, nejsou dnes nic neobvyklého. Proto je stále větší vzácností oslava zlaté svatby. Jste spolu již padesát let? Podívejte se, jak zlatou svatbu oslavit a co darovat!

Zlatá svatba: Obnovení manželského slibu

Zlatá svatba je opravdovou událostí! Vždyť kráčet bok po boku celých padesát let, vychovat děti a překonávat překážky života, chce někdy hodně úsilí a tolerance. Proto zlatou svatbu patřičně oslavte. Jak by měl den, kdy budete zlatou svatbu slavit, vypadat?

Začít můžete na městském úřadě nebo v kostele, kde obnovíte svatební slib. Do svatebních šatů se pravděpodobně již nevejdete, ale stačí, pokud si oblečete alespoň trochu slavnostní oděv. Nevěstě by pak neměla chybět alespoň malá kytička. Vyměnit si znovu můžete třeba i prstýnky. Fantazii se meze nekladou.

Odpoledne uspořádejte oslavu zlaté svatby, na kterou pozvěte rodinu a přátele. Hezké je, pokud se bude podávat to samé svatební menu jako před padesáti lety. Na stole by neměl chybět ani svatební dort nebo koláče. Pokud nechcete utrácet peníze za živou hudbu, postačí určitě ta reprodukovaná, při níž si se svým partnerem zatančíte.

Zlatá svatba: Jaký dárek pro manžele?

Pokud zlatou svatbu sami neslavíte, ale jste na ni pozváni, jistě řešíte, co darovat manželům, kteří jsou spolu již padesát let. Již dávno neplatí, že dnešní senioři přestávají žít aktivním životem a starají se jen o zahrádku. Zapojte proto do vymýšlení dárků na zlatou svatbu trochu fantazie.

Možná se vaši rodiče nebo prarodiče nechtějí do oslavy zlaté svatby vůbec pouštět. Nabídněte jim, že pro ně oslavu uspořádáte. Nakonec vám budou vděčení a bude to pro ně určitě nezapomenutelný dárek.

Zajímavým dárkem ke zlaté svatbě může být třeba relaxační pobyt v lázních (prodávají se již speciální wellness pobyty pro seniory). Pokud vyberete místo, kde oslavenci byli na svatební cestě (nebo místo, na něž mají hezké vzpomínky), určitě je potěšíte.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *