Svatební účesy: Jaké zvolit?


Váš svatební den se blíží. Šaty jsou vybrané a kadeřníka máte domluveného. Pořád ale nevíte, jaký zvolit svatební účes? Máte krátké nebo dlouhé vlasy? Chcete korunku nebo závoj? Svatebních účesů je velké množství. Vyberte si takový, který vám sedne!

Svatební účesy pro dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy jsou občas požehnáním – alespoň pro svatební účesy. Můžete z nich totiž vykouzlit nejrůznější kreace. Romanticky rozpuštěné zvlněné vlasy doplněné elegantní ozdobou nebo vysoko česaný drdol. Fantazii se meze nekladou. Nezapomeňte ale na to, že svatební účes by se měl vybírat s ohledem na typ obličeje.

Svatební účesy pro krátké vlasy

I s krátkými vlasy můžete udělat na svatbě parádu. Svatební účesy pro krátké vlasy je vhodné doplnit různými ozdobami v podobě perliček, květin nebo mašlí. Pokud máte například krátké mikádo, nechte si ho vyfoukat do hladka, sčešte ho na patku a sepněte ji ozdobou v podobě květiny. Elegantním doplňkem je také například čelenka, kterou můžete v podstatě použít na jakoukoli délku vlasů.

Svatební účesy se závojem

Pokud budete mít na svatbě závoj, je třeba zohlednit to při přípravě svatebního účesu. Nezapomeňte si proto s sebou vzít ke kadeřnici. Závoj je už sám o sobě velmi výrazným doplňkem svatebního účesu. Zpravidla je ještě doplněn jednoduchou čelenkou. Svatební závoj může být součástí různých účesů – hodí se pro rozpuštěné i spletené vlasy.

Svatební účesy s korunkou

S korunkou je to podobné jako se závojem – pokud ji chcete mít ve svatebním účesu, musí s ní počítat i kadeřnice, které tvaru korunky přizpůsobí podobu svatebního účesu. Korunka ve svatebním účesu dokreslí podobu princezny, proto ji zvolte k šatům princeznovského střihu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *