Svatební kytice: Vyberte tu správnou!


Podle tradice vybírá svatební kytici ženich. Troufnete si přenechat svému snoubenci tento nelehký úkol? Pravděpodobně ne. Jsou sice muži, kteří mají estetický cit, ale ten, kdo bude svatební kytici držet, jste vy. Proto by vám měla sednout a slušet.

Možná si říkáte, že vybrat svatební kytici nemůže být přece taková věda. Jenže svatebních kytic je tolik, kolik je květin. A navíc se ještě dělí podle různých tvarů. Věděla jste, že svatební kytice může být kulaté nebo převislé? Jaký je v nich rozdíl a jak si vybrat tu správnou?

Barva svatební kytice

Pokud se vdáváte v bílých šatech, nemusíte moc řešit barvu svatební kytice. K bílé se totiž hodí jakákoli barva – tedy kromě bílé. Květy této barvy by totiž na pozadí bílých šatů nevynikly. Pokud přece jen zatoužíte po bílých květinách, proložte je nějakou jinou barvou – například zelenou, růžovou nebo červenou.

Jinak barvu svatební kytice vybírejte podle sebe a svého vkusu. Máte ráda modrou a budete mít modré doplňky i ostatní svatební výzdobu, pak si určitě dopřejte modrou svatební kytici – vždyť nemusíte sahat jen po růžových nebo rudých květech.

Svatební kytice: Výběr květin

Jestliže máte oblíbené květiny, nebojte se nechat si udělat svatební kytici právě z nich. Mohou to být roztomilé konvalinky, slunečnice a třeba i luční kvítí. Fantazii se v tomto směru meze nekladou. Myslete ale na roční období. Některé z květin jsou opravdu k dostání pouze v létě nebo na jaře.

Při výběru květin do svatební kytice byste měla zohlednit i svatební šaty. Pokud zvolíte svatební šaty pro princeznu, sáhněte po vznešených květinách, jako je třeba právě růže. Krátké svatební šaty zase doplňte méně formální svatební kyticí – například právě slunečnicemi. Nezapomeňte na to, že čím jsou šaty více zdobené, tím jednodušší by měla být svatební kytice.

Jaký tvar má mít svatební kytice?

tvarem svatební kytice je to stejné jako s barvou nebo výběrem květin. Záleží zde především na vás a celkovém stylu svatby. Svatební kytice se dělí na dva základní tvary: kulaté a převislé.

  • Kulaté svatební kytice, jak již název napovídá, mají kulatý tvar. Je možné je vytvořit z různých květin. Tradičně se vážou například z růží, lilií, orchidejí, slunečnic nebo kopretin. Kulaté svatební kytice se hodí k romantickým dlouhým svatebním šatům.
  • Převislé svatební kytice lze uvázat z různých druhů květin. Jejich vazba je o něco složitější. Tento typ svatební kytice zvolte, pokud na svatbu oblékáte jednodušší šaty bez zdobení. Převislá kytice oživí celkový dojem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *