Svatební cukroví: Tipy, jak na to


Svatba je velkou událostí. Patří k ní krásné nevěstiny šaty, veselí a dobré jídlo. Součástí každé svatební hostiny je cukroví, které oživí slavnostní tabuli a budete je moc zabalit hostům jako svatební výslužku.

Svatební cukroví: Péct nebo koupit?

Asi málokterá nevěsta má čas péct si na vlastní svatbu svatební cukroví. Konec konců i dřív se o vše postaraly maminky nebo sousedky, které dlouho před svatbou pekly nejen svatební cukroví, ale třeba i oblíbené svatební koláče. Jedna z pověr totiž říká, že by si nevěsta neměla nikdy péct sama dort ani svatební cukroví.

Doba, v níž žijeme je ale hektická a většina žen pracuje. Naštěstí existují specializované cukrářské firmy, které vám svatební cukroví připraví na zakázku. Ve světě internetu už není problém vybrat si podle fotografií takové svatební cukroví, které se vám bude zamlouvat. Nic ale nezkazíte tím, když se poptáte u kamarádek a zjistíte, kde si ony nechaly péct svatební cukroví a zda s ním byly spokojené.

Kolik svatebního cukroví?

Jenže kolik svatebního cukroví a jaké druhy máte nechat napéct? Zkuste se poradit se zkušenou cukrářkou, u níž budete svatební cukroví objednávat. Určitě si ale pečlivě spočtěte všechny svatební hosty, které budete chtít nejen svatebním cukrovím pohostit, ale také jim ho zabalit domů.

Na svatební stůl se hodí drobné cukroví, jako jsou například drobné svatební koláčky, rohlíčky nebo další dobroty různých tvarů. Hezky vypadá cukroví ve tvaru srdíček nebo holubiček, zdobené různou polevou a ozdůbkami.

Většina cukrářek vám svatební cukroví již pro hosty zabalí a vy dostanete úhledné papírové balíčky, které svatebčanům rozdáte.

Recepty na svatební cukroví

Možná ale pečete ráda a chcete se blýsknout vlastním svatebním cukrovím. Podívejte se proto alespoň na dva recepty na svatební cukroví, které nikdy nezklame.

Svatební kokosové kuličky

Kokos je lahodný a ke svatbě se hodí nejen svou barvou ale i rajskou chutí. Kokos smíchejte s 25 dkg tuku, 15 dkg moučkového cukru. Vypracujte těsto a z něho tvořte malé kuličky. Do každé z nich dejte mandli a kuličky obalte v kokosu. Podávejte v papírových košíčkách.

Svatební linecké cukroví

Linecké cukroví je velmi vděčné, protože ho můžete naplnit různými náplněmi. Hned tak získáte několik druhů cukroví z jednoho pečení. Na linecké těsto budete potřebovat 30 dkg hladké mouky, 10 dkg cukru, 25 dkg másla, 3 žloutky, prášek do pečiva a trochu citrónové šťávy. Vypracujte těsto, vyválejte ho a vykrajujte různé tvary. Po upečení spojte zavařeninou nebo krémovou náplní. Polijte čokoládou nebo bílou polevou a ozdobte sypaným kokosem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *