Svatba v zahraničí: Romantika a soukromí

Utéct na odlehlou pláž a tam si v soukromí palem a šumění vln říci ano… Láká vás tato romantická představa, kde jste jen vy, svědci a oddávající? Svatba v zahraničí není nedostupným luxusem, a pokud po ní toužíte, můžete si snadno splnit svůj sen.

Svatba v zahraničí je řešením i pro všechny snoubence, kteří si chtějí svůj den opravdu užít a vyhnout se předsvatebnímu šílenství, dlouhému a vyčerpávajícímu organizování, a dělání svatby „pro příbuzné.“

Svatba v zahraničí jako dovolená

Svatba v zahraničí nemusí být vůbec drahá! Dokonce může vyjít mnohem levněji než okázalá trachtace pro příbuzné. Svatbu v zahraničí můžete pojmout třeba jako dovolenou, během níž si „odskočíte“ k oltáři. Pokud si vše zařídíte sami, zaplatíte jen několik tisíc korun navíc.

Svatba v zahraničí ovšem vyžaduje vyřízení řady formalit. Takže ačkoli ušetříte čas a nervy s organizací okázalé svatby doma, připravte se na to, že čas a nervy vás bude stát vyřízení všech potřebných dokumentů, aby svatba byla platná také v České republice.

Pokud se rozhodnete vyřídit si vše sami, budete muset zajet na matriku do Brna, která jako jediná řeší a zapisuje svatby v zahraničí. Méně práce pak budete mít s vyřízením svatby v některé ze zemí Evropské unie.

Svatba v zahraničí přes agenturu

Většina snoubenců, kteří touží po svatbě v zahraničí, proto volí svatební něco cestovní agenturu, jež jim zajistí vše potřebné.

Abyste si užili svatbu v zahraničí, nemusíte volit zrovna exotické destinace, jako jsou například Seychely. Velmi pěkná může být například svatba v Řecku. Zařízení svatby v Řecku přes agenturu vás vyjde na cca 15 – 20 000 korun. Pobyt si zde můžete prodloužit na týden dva a ihned máte pěknou dovolenou nebo svatební cestu.

Pokud toužíte nejen po svatbě v zahraničí, ale chcete se vyhnout také formalitám, bílým šatům i obleku, může být pro vás zajímavá svatba v Las Vegas, které je proslulé svou neformálností a liberálním přístupem. I svatba v Las Vegas ale vyžaduje značné papírování. Samotný obřad není finančně náročný, ale připravte se na to, že nějaké peníze vydáte nejen za letenku, ale také za ubytování.