Hledáte dokonalé místo pro svatbu? Nechcete se vdávat v ošklivé obřadní síni, neláká vás ani svatba na zámku? Máte rádi přírodu? Pak je volba jasná! Svatba na zahradě! Co obnáší a jak se na ni připravit, aby vše klaplo?

Svatba na zahradě: Romantika i rizika

Rozkvetlá a upravená zahrada, sluneční paprsky a jemný vánek. To jsou ideální podmínky pro svatbu na zahradě. Ne vždy se ale počasí vyvede. Pokud se chystáte mít svatbu na zahradě, měli byste myslet i na to, že může pršet. Vybírejte proto místo, kde je altán nebo jiný přístřešek, kam se budete moci schovat před deštěm.

Většina zahrad, na nichž se svatby konají, nabízí nejrůznější romantické altánysvatba se koná venku, na zahradě, ale přitom je jisté, že v případě nepříznivého počasí nezmoknete.

Svatba na zahradě: Kde?

V případě, že nemáte vlastní zahradu, a přesto se chcete brát venku, není nic ztraceno. Svatby na zahradě frčí a nabídka venkovních prostor, kde je možné obřad uskutečnit se rozšiřuje. Podívejme se alespoň na pár tipů, kde svatbu na zahradě mít.

  • Pokud holdujete vínu, mějte svatbu na vinici. Nemusíte přitom jezdit hned na Moravu. Například v Praze najdete v Havlíčkových sadech zahradu s vinicemi a půvabným altánem, kde se pořádají svatby.
  • Velmi romantické a netradiční prostředí nabízí zámek Kynžvart, jenž je obklopen malebnou zahradou s rybníkem. Na něm je malý ostrůvek, kde se konají svatby.
  • Další zámek, který umožňuje svatbu v zahradě, je Sychrov. V zámeckém parku vám připraví 16 míst k sezení, ale počet svatebčanů, kteří budou stát, je pochopitelně neomezen.
  • Pokud vás zajímá moderní historie, možná si zvolíte ke svatbě Památník Lidice, kde se koná svatba v Růžovém sadu nebo na nádvoří. Novomanželé pak mohou zasadit svůj vlastní růžový keř nebo položit kytici na pietní místo.

Svatba na zahradě: Kdy?

Svatba na zahradě může být velmi romantická v květnu, kdy vše krásně kvete. Ale to jen v případě, že nevěříte pověrám o svatbách v květnu. Pro svatbu na zahradě je jinak ideální období od června do září. Na podzim bývá sice již chladněji, ale zbarvené stromy na zahradě výborně dokreslí atmosféru.