Chystáte se na váš velký svatební den, ale nedokážete si sama sebe představit v dlouhých bílých šatech s obrovskou vyztuženou sukní? Oblékla byste si nejraději krátké svatební šaty? Proč ne! Je to dovoleno.

Krátké svatební šaty dovoleny

Ne každá z nás chce ve svatební den vypadat jako šlehačková ozdoba plná volánků a krajek. Ve většině svatebních salónů vám sice nabídnou dlouhé svatební šaty s vyztuženou sukní, ale pokud se vám příčí, vyhněte se jim!

Velmi pěkně vypadají i krátké svatební šaty. A vůbec se nemusíte bát, že je to společensky nevhodné. Krátké svatební šaty se nosily například v šedesátých letech a byly velmi oblíbené. Proto se nestresujte a vyberte si takové šaty, které se vám budou líbit.

Výhody krátkých svatebních šatů

Krátké svatební šaty se hodí především na svatby v jarních a letních měsících (v zimě by vám přece jen mohlo být chladno). Krátké svatební šaty jsou mnohem pohodlnější než dlouhé svatební šaty, pod nimiž je zpravidla obruč, která drží jejich tvar. A kdo by se ve svatební den nechtěl cítit dobře? Krátké svatební šaty jsou navíc i sexy.

Varianty krátkých svatebních šatů

Krátké svatební šaty můžete pořídit v mnoha variantách. Může jít o klasické rovně střižené šatičky na ramínka, které končí těsně nad koleny, ale krátké svatební šaty dostanete i s širokou sukní. A když už se rozhodnete pro netradiční krátké svatební šaty, promyslete také jejich barvu.

Vždyť se nemusíte vdávat zrovna ve sněhově bílé! Velmi pěkně vypadá i jemně smetanová nebo lehounce růžová barva šatů. Protože budete mít odkryté nohy, vyberte pečlivě také boty, které by měly ladit se šaty (barvou i stylem).

Komu sluší krátké svatební šaty?

Abyste dělala v krátkých svatebních šatech parádu, měla byste na ně mít postavu. Krátké svatební šaty budou vypadat především na vyšších a štíhlých postavách. Pokud máte silné nohy, raději je zahalte do dlouhé sukně.

Krátké svatební šaty mají určitý náznak neformálnosti a ležérnosti. Nic by se ale nemělo přehánět. Určitě neodkrývejte víc, než je nezbytně nutné. Efekt by pak mohl být úplně opačný, než chcete.